2011. július 27., szerda

Új kártya- és készpénz helyettesítő fizetőeszköz,a telefonokban.

Bankkártyát, BKV-jegyet is kiválthat az okostelefon.

Az okostelefonokat bankkártya, hűségkártya, kupon, közlekedési- vagy belépőjegy helyett is lehet használni. Az NFC technológián alapuló szolgáltatások gyorsasak, kényelmesek, csak sok cég lomha, lassan állnak át új rendszerre. Felgyorsíthatja az eseményeket, hogy hat piaci szereplő megalakítja a Magyar Mobil Tárca Egyesületet.

A hat piaci szereplő előzetesen megfogalmazott terveiben már 2011-ben elindított kísérleti alkalmazások és 2012-ben induló kereskedelmi szolgáltatások tervei szerepelnek..
A mobiltelefonok az élet újabb és újabb területein használjuk: az internetezés, a könyvolvasás és a térképek használata már mindennapos. Egyre nagyobb számban jelennek meg a piacon az NFC (Near Field Communication, közeli/érintésen alapuló rádiófrekvenciás kommunikáció) szolgáltatások használatára alkalmas készülékek is – egyre több alkalmazás is készült a kereskedelmi szolgáltatásokra.

Az NFC egy maximum néhány centiméter távolságra tervezett, vezeték nélküli kapcsolódási technológia, amely lehetővé teszi, hogy két vagy akár több eszköz is biztonságos csatornán és érintés nélkül egymással kommunikáljon, adatokat cseréljen ki egymással.
Minden  olyan kártya- és készpénz helyettesítő fizetőeszköz, amelyet jelenleg a tárcánkban tartunk, az a közeljövőben „átköltözhet” a telefonokba. Ezen szolgáltatásoknak csak egyik pillére az érintés nélküli bankkártyák (pl. PayPass) mobiltelefonon történő használata, ugyanilyen fontos a hűségkártyák, kuponok, közlekedési- és belépőjegyek elektronikus formában való megjelenése is.

A szolgáltatás elterjedése szempontjából kiemelten fontos, hogy minél több helyen lehessen azt használni, függetlenül attól, hogy melyik operátor telefonját használja az ügyfél. Az ehhez szükséges rendszer felépítése együttműködést igényel az összes szereplőtől.
A Magyar Telekom, a Telenor és a Vodafone három piacvezető szolgáltatóval – MasterCard, OTP Bank és SuperShop – karöltve megalakítja a Magyar Mobil Tárca Egyesületet - áll közleményükben. Az Egyesület célja, hogy a mobil NFC alapú szolgáltatásokhoz kialakítsa és ajánlás szinten megfogalmazza a szükséges technológiai sztenderdeket, ajánlásokat tegyen a sikeres szolgáltatás bevezetésekhez, biztosítsa a szolgáltatáshoz való szabad csatlakozást a partnerek részére, valamint elvégezze a szükséges edukációt a mobil NFC alapú szolgáltatások bevezetéséhez kapcsolódóan.


forás: HVG .hu 

2011. július 6., szerda

Két új lakástakarék-pénztár a hazai piacon, Lakááskassza Kalkulátor .

Két új lakástakarék-pénztár a hazai piacon

E-mail Nyomtatás A hazánkban működő két hazai lakás-takarékpénztár - a Fundamenta Lakáskassza, illetve az OTP Bank leánycége - mellett nemsokára két újabb is feltűnhet.
A Világgazdaság információi szerint önálló pénztár létrehozásán dolgozik az Erste Bank, a CIG Pannónia Biztosító elnöke, Horváth Béla pedig új társaság alapítását tervezi. A CIG Pannónia Biztosító tulajdonosi köre még nem ismert, ám a lap úgy tudja, hogy a céggel stratégiai partner Brokernet csoport pénzügyi tanácsadói fogják majd értékesíteni a cég termékeit.
Az új szereplők belépését talán még elbírja a piac, ugyanis a magyar lakosságnak eddig 12 százaléka rendelkezik lakás-takarékpénztári szerződéssel. Németországban és Ausztriában ez az arány 40 százalék körüli, Csehországban pedig több mint 50 százalék.
A közeljövőben jóval nagyobb szerep juthat a pénztáraknak a hazai lakásfinanszírozásban – írja a Világgazdaság. Ez jelentős részben azzal magyarázható, hogy 2011-től több, az ügyfelek és a piaci szereplők szempontjából is kedvező jogszabályi változáslépett életbe. Mostantól ugyanis a hazai szolgáltatók a szabad pénzeszközeik 75 százalékát helyezhetik ki azonnali hitelként, így jelentősen nőhet azoknak a száma, akik hitelből vesznek lakást. A másik fontos változás, hogy a lehetséges leghosszabb megtakarítási idő nyolcról tíz évre nőtt, az igényelhető állami támogatás maximális összege pedig 720 ezer forintra.
További változás, hogy az ügyfél közeli hozzátartozói - így például a szülők és a gyermekek - lakás-takarékpénztári megtakarításait egymás között a korábbinál szabadabban lehet majd felhasználni.


Miért érdemes lakáskasszával kombinált hitelt igényelnie? Azért, mert így egyrészt élvezheti az állami támogatás előnyeit, másrészt akár milliós nagyságrendű összeget is megtakaríthat!
A lakáskasszával kombinált hiteleket azoknak a lakáshiteleseknek érdemes igényelni, akik kölcsönüket állami támogatással kívánják igénybe venni. Előnye, hogy évente akár 72 ezer forintos állami támogatást is kaphatnak, a befizetett törlesztő részlet 30%-át (maximum 72 ezer forintot) ugyanis az állam támogatásként nyújtja.
A lakáskasszával kombinált hitelt a 18. életévüket betöltött magyar állampolgárok alanyi jogon igényelhetik, családi állapotra vonatkozó megkötés nélkül. Az állam által biztosított támogatásnak köszönhetően a lakáshitel futamideje alatt befizetett törlesztés összege lényegesen alacsonyabb, mint a normál lakáscélú jelzáloghitelek esetében.
A lakáskasszával kombinált hitel lényege, hogy a megtakarítási időszak alatt Önnek csak kamatot és kezelési költséget kell törlesztenie a pénzintézet felé, a tőke pedig a lakáskasszába fizetendő. Az egyes megtakarítási évek végén nemcsak az állami támogatás kerül jóváírásra, hanem betéti kamat is jár. Így Ön egy kockázatmentes befektetési lehetőséget ötvözhet egy kedvező lakáshitellel.